Historická cyklistika mne uchvátila v roce 2013, když jsem jednoho jarního dne v Moravské Ostravě spatřil cyklistku na starém dámském kole. Od té doby se zabývám minulostí cyklistiky na severní Moravě a ve Slezsku, blíže pak na území současné Ostravy. Plánuji vydání publikace o historii ostravské cyklistiky do roku 1951 (patrně v roce 2022). Nyní provádím sběr materiálů a čas vyplňuji přednáškami o vývoji cyklistiky ve městě.

Věnuji se také sbírání historických bicyklů (zejména shromažďuji československá předválečná kola + jízdní kola zn. Favorit). Ve svých volných chvílích provádím renovace starých kol, poskytuji renovační a poradenské služby zájemcům toužícím po provozuschopném a originálním historickém kole, které odpovídá svým vzhledem a výbavou době svého vzniku. V plánu mám přejít také na motocykly, ale spíše jen pro výletní účely.

Od roku 2013 do roku 2020 jsem byl členem Klubu českých velocipedistů v Hrabové, v roce 2019 jsem se stal spoluzakladatelem obnoveného spolku Klub českých velocipedistů Moravan Ostrava-Hrabůvka, z. s., který navazuje na činnost stejnojmenného klubu, který působil v Hrabůvce v letech 1909–1937. Jeho činnost můžete sledovat na Facebooku Klub českých velocipedistů Moravan v Ostravě-Hrabůvce.

Od roku 2019 jsem byl kurátorem několika výstav o historii cyklistiky na severní Moravě a ve Slezsku. Dne 26. června 2019 byla veřejnosti představena v Ostravském muzeu výstava Fenomén cyklistika: začátky cyklistiky v Ostravě v letech 1887–1951, na níž v březnu 2020 navázala velkolepá výstava historických kol tamtéž s názvem Fenomén cyklistika 2. Souběžně s touto výstavou byla veřejnosti zpřístupněna obdobná výstava s názvem Fenomén cyklistika: Začátky cyklistiky/severní Morava a Slezsko, jež se konala v Obecním domě v Opavě.

Máte-li zájem o mé služby či vědomosti, nabízíte-li staré jízdní kolo apod., kontaktujte mne na emailu kcvmoravan@gmail.com.